به ميزباني دانشگاه اصفهان برگزار مي‌شود، دومين همايش ملي برنامه درسي و اشتغال با محوريت برنامه درسي در آموزش عالي و اشتغال‌پذيري

دومين همايش ملي برنامه درسي و اشتغال با محوريت برنامه درسي در آموزش عالي و اشتغال پذيري در روزهاي ۱۸ و ۱۹ و همچنين ۲۵ و ۲۶آبان‌ماه توسط دانشگاه اصفهان به صورت مجازي برگزار خواهد شد.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دكتر فاطمه سميعي دبير اجرايي دومين همايش ملي برنامه درسي و اشتغال، هدف از برگزاري اين همايش را بررسي نقش برنامه هاي درسي در اشتغال‌پذيري دانشجويان، رسالت دانشگاه ها در امر اشتغال پذيري، آشنايي با تجارب جهاني در خصوص اشتغال پذيري و كاربرد آموزه هاي دانشگاهي در دنياي كسب و كار دانست.
وي افزود: برنامه هاي همايش در قسمت هاي مختلف تحت عناوين سخنرانان كليدي، پنل ها و نشست هاي تخصصي، كارگاه آموزشي و نمايشگاه كار تدوين شده است.
رئيس مركز بالندگي مسير شغلي دانشجويان (CDC)تصريح كرد: شركت در همايش برنامه درسي و اشتغال پذيري مي‌تواند به پژوهشگران، دانشجويان، مديران، كارفرمايان، صاحبان صنايع و افراد جوياي كار كمك نمايد تا ديد واقع بينانه و وسيع‌تري نسبت به آينده اشتغال در جامعه ايران پيدا كنند؛ با مناسبات و شرايط بازار كسب و كار آشنا شده و مسير اشتغال خود يا تأمين نيروي انساني كارآمد را طراحي و تدوين كنند. همچنين، از نقش دانشگاه‌ها به عنوان يك منبع سرمايه مهم در اشتغال جوانان مطلع گردند.
گفتني است اولين همايش ملي برنامه درسي و اشتغال توسط انجمن مطالعات برنامه درسي و گروه مطالعات برنامه درسي و آموزش دانشگاه فردوسي مشهد در آذرماه ۱۳۹۹ برگزار شد. تفاوتي كه اين همايش با همايش هاي مشابه دارد آن است كه در كنار طرح مباحث نظري و كاربردي، نمايشگاهي به منظور آشنايي با فرصت‌هاي شغلي دائر مي گردد.

لينك خبر

 

 

 

لینک کوتاه مطلب لینک کوتاه مطلب