پيام رياست موسسه آموزش عالي شانديز مشهد

موسسه آموزش عالي شانديز واقع در شهر مشهد، بلوار وكيل آباد، وكيل آباد 8 مي باشد كه در سال ۱۳۸۷ با رشته‌هاي حسابداري - مديريت جهانگردي و مديريت بازرگاني آغاز به كار نموده است و در حال حاضر در مقطع كارشناسي ارشد در رشته هاي كارشناسي ارشد روانشناسي، حقوق خصوصي، حسابداري، مديريت بازرگاني و مديريت جهانگردي، در مقطع كارشناسي در رشته هاي مهندسي كامپيوتر، مهندسي عمران، مهندسي معماري، شهرسازي، حقوق، روانشناسي، حسابداري، مديريت بازرگاني، مديريت جهانگردي و مديريت مالي، در مقطع كارداني در رشته‌هاي كامپيوتر، برق الكتروتكنيك، حسابداري، گرافيك، هنرهاي تجسمي و ساختمان از طريق كنكور سراسري دانشجو مي پذيرد. اين موسسه آموزش عالي داراي مجوز رسمي از وزارت علوم تحقيقات و فناوري تحت عنوان موسسه آموزش عالي شانديز مي باشد و در حال حاضر بالغ بر 2300 دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف در اين موسسه مشغول به تحصيل مي باشند.

 


 

 

 

پيام رياست موسسه جناب آقاي دكتر محسن خليجي اسكويي

به نام خداوند بخشنده مهربان 

دانشجوي عزيز و گرامي؛ با درود و آرزوي توفيق الهي قبل از هر چيز مؤسسه آموزش عالي شانديز ورود و مقدم شما را به محيط علم و معرفت خوش آمد و تبريك مي‌گويد. لازم مي‌دانم سخني كوتاه با شما عزيزان به شرح ذيل داشته باشم. جواني دوران انتخاب‌هاي اساسي و سرنوشت ساز زندگي است. جواني، سال‌هاي پرهيجان و پرشور زندگي به شمار مي‌آيد كه سرشار از شادي‌ها، فرصت‌ها و انتخاب‌ها است. علمي تر و دقيق تر آن است كه جواني و دانشجويي را دوران ارزيابي حوادث و محرك‌هاي محيطي زندگي، تصميم گيري و انتخاب‌هاي برتر، تعهد و مسئوليت پذيري، تلاش براي ظرفيت سازي علمي، اخلاقي براي خودشكوفايي و خوداتكايي بدانيم. امام علي (ع) با رويكردي عميق در اين زمينه مي‌فرمايند (در روز واپسين، آدمي قدم از قدم بر نمي‌دارد مگر اينكه از او سؤال مي‌شود كه عمرش را چگونه گذرانده است؟ جواني اش را در چه راهي صرف كرده است؟ ثروتش را از كجا آورده و در كجا هزينه نموده است؟ عملش نسبت به دانشي كه فراگرفته است چگونه بوده است؟) در دوران جواني به خصوص دوران دانشجويي چگونه مي‌توانيم انتخاب‌هاي درست داشته باشيم. در پاسخ به اين پرسش مهم، چندين راهكار ارائه مي‌گردد كه اميد است مورد توجه و به كارگيري شما عزيزان دانشجو قرار گيرد. 1- بيش از اندازه به تصميم‌ها و انتخاب‌هاي خود اعتماد نكنيم. زيرا اين اعتماد افراطي بعضاً مي‌تواند عواقب زيانباري را براي شما به همراه داشته باشد. در تصميم گيري و انتخاب ، قواعد آشكار و اثبات شده اي وجود ندارد و ما معمولاً نمي‌دانيم كه بسياري از تصميم ها و انتخاب‌هاي ما چه پيامدهايي خواهد داشت. 2- مي‌توانيم تصميم بگيريم كه از زمان، فرصت‌ها و امكانات موجود زندگي براي نيل به سعادت استفاده كنيم و بياموزيم كه در زندگي، لحظه‌هاي برگشت ناپذيري وجود دارد كه بايد درست انتخاب كنيم. 3- مي‌توانيم باورها و عقايد ديني و برنامه‌هاي عبادي خود را به درستي انتخاب كنيم و نسبت به آنها پايبند باشيم. 4- مي‌توانيم تصميم بگيريم كه با ديگران برخوردهاي احترام آميز و با محبت داشته باشيم و هرگز هيچ كس را تحقير نكنيم و بدانيم كه تحقير بندگان خدا در نزد او عملي بسيار ناپسند است؛ زيرا در آموزه‌هاي ديني و قرآني ما انسان، موجودي داراي ارزش و كرامت ذاتي است. (و لقد كرمنا بني آدم) 5- مي‌توانيم هميشه يادگيرنده باشيم و هيچگاه از آموختن انديشه‌ها و شيوه‌هاي جديد و سازنده و مشورت با خردمندان كوتاهي نكنيم. 6- مي‌توانيم تلاش، نشاط و آرامش را جايگزين سستي، تنبلي، افسردگي و اضطراب كنيم. 7- مي‌توانيم به جاي انكار ديگران، به باورها، عواطف و جايگاه آنان مانند همكلاسي، استادان، پدر و مادر و ... احترام بگذاريم و حقوق آنان را منصفانه و صميمانه بپذيريم. 8- مي‌توانيم تصميم بگيريم كه با انگيزه‌ها و كارهاي خيرخواهانه در رفع مشكلات و نيازمندي‌هاي مردم بكوشيم تا گفتار و رفتار ما در آنان نشاط، اميد و آرامش ايجاد كند. 9- مي‌توانيم دوستان و همنشينان شايسته اي را براي معاشرت انتخاب كنيم و از رفت و آمد با افراد نامناسب و مشكوك دوري كنيم. 10- با انتخاب رفتارهاي صادقانه، منصفانه و اخلاقي در زندگي مي‌توانيم مقبوليت و محبوبيت خانوادگي و اجتماعي بيابيم و از برخوردهاي احساسي و مغرورانه بپرهيزيم. 11- مي‌توانيم شكل و شمايل و پوشش ظاهري خود را به گونه اي انتخاب كنيم كه موجب خدشه دار شدن اخلاق جمعي و هنجارهاي اجتماعي نشود و كرامت انساني ما را هدف نگيرد و خلاصه مي‌توانيم، اگر بدانيم و بخواهيم.

دكتر محسن خليجي اسكويي رئيس مؤسسه آموزش عالي شانديز

 


پيام قائم مقام موسسه جناب آقاي عبدالاحد برادران خلخالي

به نام خداوند بخشنده مهربان

دانشجوي عزيز و گرامي؛ مؤسسه آموزش عالي شانديز ضمن گراميداشت مقدم شما به مناسبت ورود به محيط مقدس دانشگاه، اميدوار است فرصت دوران تحصيل را مغتنم داشته و با رعايت نظم و انضباط و عمل به موازين اخلاق اسلامي، خداوند به شما توفيق علم با عمل و تقوي و تلاش در خدمت به خلق را عنايت فرمايد. دفترچه حاضر ضمن معرفي مختصر اين موسسه آموزش عالي حاوي گزيده اي از مقررات و آئين‌نامه‌هاي آموزشي مي‌باشد كه ضرورت دارد آنرا بدقت مطالعه نموده و در دوران تحصيل مفاد آنرا كاملا مراعات نمائيد تا به سبب عدم آگاهي و بي توجهي با اشكالي مواجه نشده و يا لطمه اي در امر تحصيلتان نگردد. علاوه بر اين دفترچه، اطلاعيه‌هاي مختلفي در ارتباط با تغييرات آئين نامه‌هاي آموزشي و مسائل مختلف آموزشي و فرهنگي و رفاهي از سوي مسئولين امر در تابلوي اعلانات نصب خواهد شد كه كليه آنها جنبه رسمي داشته و رعايت آن الزامي مي باشد. ضمنا حوزه معاونت آموزشي و دانشجويي موسسه آماده پاسخگوئي به سئوالات و هرگونه ابهام تحصيلي شما مي باشد.

عبدالاحد برادران خلخالي قائم مقام و معاونت آموزشي مؤسسه