ارتباط با مشاور و روانشناس

نحوه ارتباط با مشاور و روانشناس

درباره واحد مشاوره بيشتر بدانيم

 خدمات واحد مشاوره 

مواجهه با مسائل مختلف زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي، تحصيلي، مذهبي و .... اغلب چالش برانگيز و همراه با احساس نارضايتي، سردرگمي، اضطراب، استيصال و درماندگي است. همه ما به تجربه دريافته ايم كه به تنهايي قادر به ساماندهي مسائل مختلف زندگي نيستيم. گاهي ممكن است به منظور حل مشكل، از راهنمايي خانواده، دوستان و اطرافيان بهره مند شويم، اما دريافت كمك تخصصي، كنترل بهتر و سريع تر مشكل را با احتمال خطاي كمتر ميسر مي سازد.
ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجويي، به دليل تغييرات عمده اي كه درعرصه هاي مختلف زندگي براي فرد به وجود مي آورد، معمولا تنش آور است و گاهي ممكن است دسترسي نداشتن به منابع حمايتي مطمئن، بحران هايي را براي دانشجو بوجود آورد.
واحد مشاوره موسسه آموزشي عالي غير انتفاعي شانديز در حال حاضر خدماتي را در زمينه روانشناسي، مشاوره هاي(فردي،خانوادگي،تحصيلي،شغلي ) و بهداشت روان به دانشجويان و همكاران دانشگاه ارائه مي دهد.
فعاليت هاي واحد مشاوره را مي توان به دو بخش الف، مشاوره و درمان ب، بهداشت روان تقسيم كرد. در بخش مشاوره ودرمان، متخصصان و كارشناسان روانشناسي، مشاوره، آماده اند تا مراجعان را براي دستيابي به شرايط ذهني و رواني مناسب تر و بانشاط تر ياري دهند. خدمات مشاوره به صورت مشاوره حضوري،  مشاوره الكترونيكي انجام مي شود.
در بخش بهداشت روان نيز خدماتي ا ز قبيل تدوين و انتشار بروشورو برگزاري كارگاه ها انجام مي پذيرد. تهيه اقلام منتشر شده با مراجعه حضوري يا پرينت از سايت امكان پذير خواهد بود.

مشاور كيست؟
در مشاوره چه اتفاقي مي افتد؟
مشاوره به حل چه نوع مشكلاتي كمك مي كند؟
آيا اطلاعات مشاوره محرمانه مي ماند؟

تعدادي از متخصصان آموزش ديده و مشاوران با تجربه كه به منظور كمك به افراد با طيف وسيعي از مشكلات، دوره ديده اند، در موسسه آماذه ارائه خدمات هستند.
 روانشناس با افكار، نگرشها، احساسات و رفتار سروكار داشته و هم چنين، متخصص در آزمون هاي روانشناختي است. مشاور با رويكردي فردي يا گروهي، زمينه را براي ايجاد تغييراتي مثبت در فرد فراهم مي كنند( از جمله، شروع يك مطالعه يا شروع صحبت صادقانه با دوستان و ....) و درباره مسائل تحصيلي، عاطفي، خانوادگي، مذهبي، ارتباطي، وغيره ... به شما مشاوره مي دهند.
 

 

 

در مشاوره چه اتفاقي مي افتد؟

مشاوره به معني پند و اندرز دادن نيست، مشاور به دنبال اين است كه به شما كمك كند تا بر مسائلي كه شما را نگران كرده يا به زحمت انداخته، تمركز كنيد و به درك روشني از آنها برسيد. نقش مشاور حمايت كردن، درك كردن،  گوش دادن و پاسخ دادن بدون قضاوت و انتقاد است. او به ارزش ها، انتخاب ها و سبك زندگي شما احترام مي گذارد. او كمك مي كند تا احساساتتان را بشناسيد و در مواردي، آنچه را كه در لايه هاي زيرين مشكلات كنوني شما وجود دارد، شناسايي كنيد. او مي تواند در تصميم گيري ها، انتخاب ها يا تغييراتي كه به نفع تان است، شما را ياري كند.
مشاور به حل چه نوع مشكلاتي كمك مي كند؟

مشاور به حل اكثر مشكلات شخصي، ارتباطي يا هويتي كمك مي كند؛ از جمله، اضطراب، استرس و افسردگي، مشكلات ارتباطي و خانوادگي، مشكلات جنسي و مسائل هويتي. مشاوره هم چنين، مي تواند به حل مشكلاتي مانند، سازگاري با فرهنگ جديد، مقابله با شرايط دشوار، تصميم گيري ها و انتخاب هاي سخت و يا مشكلات خاص مانند اعتياد، كمك كند.
صبر نكنيد تا مشكلات، بزرگ و جدي شوند ـــ ما ترجيح مي دهيم كه وقتي مشكلاتتان خفيف هستند، به ما مراجعه كنيد، طوري كه، بتوان مشكل را سريع تر حل كرد.
 
محرمانه بودن مشاوره

مطالبي كه شما در اولين جلسه و در طي جلسات مشاوره مطرح مي كنيد، محرمانه است. در شرايط عادي، هيچ چيز، به كس ديگري، خارج از مركز، بدون اجازه صريح شما، باز گو نمي شود.
ندرتا، شرايطي وجود دارد كه ما اين حق را بر خود محفوظ مي دانيم كه محرمانه بودن را زير پا بگذاريم. اين موقعيت ها، فقط مواردي را شامل مي گردد كه مشخص شود، خطري جدي سلامت شما يا ديگري را تهديد مي كند. لطفا اگر سوالي در اين زمينه داريد، با ما تماس بگيريد.
اطلاعات مبتني بر واقعيتي كه در فرم اوليه مشاوره و سپس در جلسات مشاوره ارائه مي دهيد، ممكن است، درقالب آمارهاي بدون نام، براي استفاده از خدمات واحد مشاوره ، گرد آوري شود.
درمواردي، جهت ارزيابي عملكرد مركز و بررسي نظرات مراجعه كنندگان به مركز، ممكن است پرسشنامه هايي، از طريق پست يا حضوري در اختيار شما قرار گيرد. شما مي توانيد اين پرسشنامه ها را با نام يا بدون نام تكميل كنيد.

تعيين وقت مشاوره

واحد مشاوره، از يكشنبه تا پنجشنبه، از ساعت 8 صبح الي 6 بعد از ظهر ، آماده ارائه خدمات مي باشد. شما مي توانيد با مراجعه حضوري به واحد مشاوره يا با تماس تلفني از طريق واحد فرهنگي، تعيين وقت نمائيد و به اين ترتيب امكان اولين ارتباط مشاوره اي را فراهم كنيد.

 

لینک کوتاه مطلب لینک کوتاه مطلب