حضور پارك علم و فناوري و شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان استان سمنان در نمايشگاه گروتك ۲۰۲۱ (Growtech ۲۰۲۱)

نمايشگاه كشاورزي (Growtech ۲۰۲۱) بزرگترين نمايشگاه كشاورزي و صنايع وابسته به آن در جهان در تركيه بوده و نيز نمايشگاهي برجسته در اروپاي شرقي، خاورميانه و منطقه قفقاز محسوب مي‌شود.

 

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت علوم به نقل از پارك علم و فناوري استان سمنان، اين نمايشگاه يكي از مهم‌ترين رويدادهاي تركيه در ماه دسامبر (آذر) است كه از سال ۲۰۰۱ هر ساله برگزار مي‌شود. اين رويداد با حضور شركت‌هاي برجسته جهان از بخش‌هايي چون گلخانه و فناوري‌هاي مرتبط، فناوري‌ها و تجهيزات كشاورزي، سيستم هاي آبياري، رشد بذر، كشت بذر، تغذيه گياهان و پروتئين، كنترل بيولوژيك، ماشين آلات و تجهيزات كشاورزي برگزار مي‌شود.

امسال بيش از ۷۰۰ شركت مهم و برند از ۳۰ كشور در اين نمايشگاه كشاورزي حضور دارند. امسال شركت‌هاي فناور و دانش‌بنيان پارك علم و فناوري استان سمنان نيز با محصولاتي در زمينه‌هاي مختلف توسعه كشاورزي هوشمند و اينترنت اشيا، توليد جلبك اسپرولينا، تصفيه آب با سيستم توليد ميكروحباب، كشت بافت و … در اين نمايشگاه بين‌المللي حضور دارند.

دكتر محسن نظري، رييس پارك علم و فناوري استان سمنان هدف از حضور پارك در اين نمايشگاه را ارايه خدمات و محصولات هاي‌تك شركت‌هاي پارك، ايجاد و توسعه ارتباطات بين‌المللي ميان شركت‌هاي داخلي و خارجي، زمينه‌سازي براي صادرات محصولات و خدمات شركت‌ها، جذب سرمايه‌گذاري خارجي و بطور كلي رونق اقتصاد دانش‌بنيان عنوان كرد.

وي افزود: در نمايشگاه امسال شركت‌هاي پارك استان سمنان با برگزاري نشست‌هاي مختلف ارتباط خوبي با شركت‌هاي هاي‌تك حاضر در نمايشگاه برقرار كرده و زمينه براي فروش محصولات شركت ‎ هاي پاركي به مشتريان خارجي، جذب سرمايه‌گذاري و حتي حضور شركت‌هاي هاي‌تك خارجي در استان سمنان مهيا است.

گفتني است پارك علم و فناوري استان سمنان متولي ارتباط با اكوسيستم فناوري و اقتصادي تركيه است.

همچنين پارك استان سمنان در صدد است در برنامه‌هاي آتي خود با هدف ارتقاي اكوسيستم فناوري كشور و به ويژه استان سمنان ارتباطات موثري با پارك‌ها و دانشگاه‌هاي معتبر تركيه برقرار كند.

لينك خبر

لینک کوتاه مطلب لینک کوتاه مطلب