گزارش دفتر طرح و آمار سازمان سنجش از عملكرد درخشان موسسات آموزش عالي غير‌انتفاعي در رابطه با درصد قبولي دانشجويان اين موسسات در مقطع كارشناسي ارشد

گزارش دفتر طرح و آمار سازمان سنجش از عملكرد درخشان موسسات آموزش عالي غير‌انتفاعي در رابطه با درصد قبولي دانشجويان اين موسسات در مقطع كارشناسي ارشد

 

بنا‌بر گزارش دفتر طرح و آمار سازمان سنجش آموزش كشور، عملكرد موسسات آموزش عالي غير‌انتفاعي در رابطه با درصد قبولي دانشجويان اين موسسات در مقطع كارشناسي ارشد بسيار درخشان ارزيابي شده است. 

اين گزارش اضافه مي كند دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي تا اسفند ماه 1398، حتي در مقايسه با دانشگاه‌هاي دولتي بهترين عملكرد را داشته‌اند. بر‌اساس اين گزارش 36.73 درصد از فارغ‌التحصيلان مقاطع كارشناسي اين بخش، در مقطع كارشناسي ارشد پذيرفته شده اند در صورتي كه دانشگاه‌هاي دولتي با 36.25 درصد در رتبه دوم قرار دارند.

اين در حالي است كه دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي و پيام نور با 24.55% و 22.05% به ترتيب در مكان‌هاي سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

بر اساس همين گزارش، موسسات غير ‌انتفاعي با 26.49% پس از دانشگاه‌هاي دولتي (33.26%) بيشترين پذيرش دانشجو در دوره كارشناسي ارشد را به خود اختصاص داده‌اند. 

گفتني است اين آمار رسمي سازمان سنجش است و موسسات آموزش عالي هيچگونه دخل و تصرفي در استخراج، تهيه و تدوين آن نداشته اند.

اين آمار نشان‌دهنده پتانسيل بالاي موسسات آموزش عالي در جهت تربيت دانشجوياني موفق و متعهد مي باشد.

موسسه آموزش عالي شانديز نيز بر خود لازم مي‌داند اين موفقيت را به تمامي اساتيد محترم، كارمندان گرامي و دانشجويان كوشا و توانمند تبريك عرض نموده و موفقيت‌هاي روز‌افزونشان را از خداوند منان طلب نمايد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب لینک کوتاه مطلب