حمايت از توان افراد صاحب ايده براي توسعه و توليد نوآوري و فناوري

نشست انتقال تجربه پارك علم و فناوري البرز با حضور دكتر جلال روح اله نژاد جانشين مديرعامل گروه تحقيقاتي صنعتي رايان فن (شركت دانش‌بنيان رايان رشدافزار) و با همكاري صندوق نوآوري و شكوفايي برگزار شد.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت علوم به نقل از پارك علم و فناوري البرز، دكتر روح اله نژاد در نشست انتقال تجربه پارك علم و فناوري البرز با اشاره به تجربيات خود و شركت دانش‌بنيانش گفت: شركت دانش‌بنيان رايان رشد افزار زيرمجموعه گروه تحقيقاتي صنعتي رايان فن با ۳۵۰ نيروي متخصص مجرب از سال ۱۳۸۰ بر اساس توان مهندسي داخلي فعاليت خود را در زمينهٔ طراحي و توليد انواع محصولات و پروژه‌ها (اپتيك، مكانيك و ساخت سيستم) آغاز نموده و تاكنون بالغ بر ۲۰۰ پروژه در زمينه‌هاي مختلف و بالغ‌بر ۱۰۰ محصول دانش‌بنيان در دست توليد دارد.

وي بر تعامل با شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور تأكيد كرد و گفت: از همه شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور كه نوپا هستند دعوت مي‌كنيم با مجموعه ما لينك شوند و از طريق شبكه‌سازي بتوانيم از ايده‌هاي نوآورانه و فناورانه حمايت كنيم. در اين زمينه آمادگي داريم در يك همايش و جلسه اين امكان را رشد و توسعه دهيم.

جانشين مديرعامل گروه تحقيقاتي صنعتي رايان فن (شركت دانش‌بنيان رايان رشد افزار) با اشاره به امكانات اين شركت براي دانش‌آموختگان و افراد صاحب ايده گفت: در اين زمينه داراي دو آزمايشگاه مجهز و داراي استانداردهاي لازم هستيم تا شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور بتوانند با مراجعه به اين شركت براي توليد، توسعه و استانداردسازي و همچنين طراحي محصولات فناور مراجعه و همكاري نمايند.

وي افزود: علاقه‌مندان مي‌توانند براي طراحي، توسعه و انجام پروژه‌هاي خود با شماره ۴۴۷۱۶۳۹۳ تماس حاصل نمايند و ما درزمينهٔ همكاري‌هاي فناورانه بستري تعاملي را ايجاد كرديم و در اين زمينه انعطاف‌پذير هستيم.

جانشين مديرعامل گروه تحقيقاتي صنعتي رايان فن افزود: در همين راستا فعاليت طراحي و ساخت و توليد دستگاه‌هاي بازرسي X-RAY چمداني و پالتي با برند آريوتك از سال ۱۳۹۰ شروع شده و با دريافت مجوزها و پروانه‌هاي لازم از سازمان انرژي اتمي، وزارت صنعت معدن تجارت و دريافت استاندارد CE تنها شركت طراحي و توليد داراي مجوز اين دستگاه‌ها در بخش خصوصي كشور مي‌باشد، بخش تحقيق و توسعه اين شركت هم‌اكنون درزمينهٔ دستگاه‌هاي اسكن اشعه X خودرويي و كانتينري مشغول فعاليت مي‌باشد.

دكتر روح اله نژاد تصريح كرد: همچنين اين شركت در زمينه‌هاي مختلف تحقيق و توسعه فعال است و محل مطمئني براي مراجعه كساني است كه مي‌خواهند طرح‌ها و پروژه‌هاي فناورانه و نوآورانه خود را اجرايي نمايند و كسب‌وكار دانش‌بنيان راه‌اندازي نمايند.

وي خاطرنشان كرد: از همه‌كساني كه مي‌خواهند مهاجرت كنند و دانش و تكنولوژي خود را در خارج عملياتي كنند درخواست مي‌كنيم به ما مراجعه كنند تا در حد توان خود از ايده‌ها و توانمندي‌هاي آن‌ها حمايت نماييم.

دكتر روح اله نژاد خاطرنشان كرد: هم با تيم‌هاي داخلي و هم تيم‌هاي خارجي همكاري مي‌كنيم و شركت‌هاي خارجي داريم كه پايه فعاليت آن‌ها با حمايت و همكاري شركت ما بوده است.

وي بر حمايت از بخش خصوصي و شركت‌هاي دانش‌بنيان بخش خصوصي تأكيد كرد و گفت: يكي از بهترين حمايت‌ها حمايت از بخش خصوصي براي توسعه شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور است و در اين زمينه بخش دولتي بايد حمايتگر باشد تا نيروهاي نخبه و دانشگر از كشور خارج نشوند.

اين مدير فناور در پايان هفدهمين نشست انتقال تجربه گفت: مشكلات كم نيست اما ما بايد همت و تلاش كنيم، خسته نشويم و اميدوار باشيم و ايده‌ها و طرح‌هاي خود را عملياتي كنيم.

گفتني است نشست‌هاي انتقال تجربه از ابتكارات پارك علم و فناوري البرز است كه با حمايت صندوق نوآوري و شكوفايي براي جامعه دانش‌بنيان و فناور كشور برگزار مي‌شود.

لینک کوتاه مطلب لینک کوتاه مطلب